Een van de groenste steden in Duitsland..
..een bezoek aan de stad van historie en toekomst
Vanwege het 15-jarig bestaan van een bedrijf organiseren we een jubileumreis naar één van de meest bezochte steden van Europa: Berlijn! Sinds de val van de Berlijnse Muur heeft de stad veel veranderingen ondergaan en nergens anders is het contrast tussen het verleden en heden zo indrukwekkend. Rijke geschiedenis wordt gecombineerd met moderne architectuur, historische gebouwen zijn gerestaureerd, maar Oost-Berlijnse herinneringen blijven zichtbaar. Tijdens de 3-daagse jubileumreis ontdekken we de verschillende kanten van Berlijn.
Vanwege het 15-jarig bestaan van een bedrijf organiseren we een jubileumreis naar één van de meest bezochte steden van Europa: Berlijn! Sinds de val van de Berlijnse Muur heeft de stad veel veranderingen ondergaan en nergens anders is het contrast tussen het verleden en heden zo indrukwekkend. Rijke geschiedenis wordt gecombineerd met moderne architectuur, historische gebouwen zijn gerestaureerd, maar Oost-Berlijnse herinneringen blijven zichtbaar. Tijdens de 3-daagse jubileumreis ontdekken we de verschillende kanten van Berlijn.
Proosten op een mooie jubileumreis
Vanwege het vertrek in het oosten van het land, dichtbij de grens van Duitsland, is het idee om met de trein naar Berlijn te gaan. Op de dag van vertrek loopt dit helaas anders... Na een aantal uren vertraging en wachten op een klein station roepen we hulptroepen in en worden we opgepikt met de bus. De sfeer lijdt er niet onder en vol goede moed wordt de jubileumreis naar Berlijn hervat. De foodtour gaan we helaas niet meer redden vanwege alle vertraging, dus onderweg wordt er gestopt voor Duitse curryworst en friet. Ook ontvangt iedereen een reisboekje waarin het hele programma wordt prijsgegeven, dit wordt erg enthousiast ontvangen!
Aan het einde van de middag zijn we eindelijk op plaats van bestemming. Nadat iedereen zich even heeft kunnen opfrissen in het hotel, gaan we heerlijk dineren en proosten op het 15-jarig bedrijfsjubileum. Tijdens een Italiaans 3-gangen diner wordt er met humor teruggekeken op de lange reisdag en verheugen we ons op de komende dagen. Aansluitend kan iedereen op eigen gelegenheid de cafés en kroegen verkennen voor een leuke eerste avond in Berlijn.

Op avontuur door Berlijn
We beginnen de dag met een authentieke Trabi-Safari, waarbij in groepen van 3 plaats wordt genomen in de kleurrijke Trabantjes. Via de autoradio vertelt de gids interessante feitjes over de stad, terwijl we langs de bezienswaardigheden rijden. Met een lokale stadsgids maken we een korte stadswandeling die eindigt bij het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag. We gaan hier het dak op voor een prachtig uitzicht over de stad én voor de lunch. Een unieke en bijzondere ervaring, het is het enige parlementsgebouw ter wereld met een eigen restaurant. Na een heerlijke 3-gangen lunch is het tijd voor actie! We spelen een escaperoom in de buitenlucht, waarbij raadsels worden opgelost en aanwijzingen worden ontcijferd terwijl met het OV de stad wordt doorkruist. In de avond staat er wederom een uitgebreid diner voor ons klaar.

Een écht Duits afscheid
De laatste dag is er tijd om op eigen gelegenheid de stad verder te ontdekken, uitgebreid te gaan shoppen of een van de vele parken en belangrijke monumenten te bezoeken. Voordat het tijd is om huiswaarts te keren, gaan we nog eenmaal gezellig met elkaar eten. We kunnen Berlijn namelijk niet verlaten zonder een Duitse schnitzel en apfelstrudel gegeten te hebben! Naderhand worden we bij het treinstation van Berlijn afgezet, waar we nog een klein dinerpakketje voor tijdens de terugreis ontvangen. Tijdens de treinreis (zonder vertraging dit keer) wordt er uitgebreid nagepraat over de gezellige en geslaagde jubileumreis naar Berlijn.
